2020.03.01 godz. 20:48 Jaworzno, Śląskie

faktury elektroniczne

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadzę firmę, która dostarcza usługi internetowe dla klientów indywidualnych i firm. Jakie warunki muszę spełnić w stosunku do klientów, żeby mogli pobierać samodzielnie faktury za usługę z Naszego serwera (wydruk faktury), na ten moment dostarczamy faktury za pośrednictwem poczty.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Mar 2020 13:30

Stosowanie faktur elektronicznych ( czy to wysyłanych czy to udostępnianych) wymaga akceptacji odbiorcy zgodnie z art. 106 n ustawy o podatku od towarów i usług. Co prawda, wskazuje się że można domniemywać istnienie takiej zgody i dopiero na skutek sprzeciwu odbiorcy przesyłać mu faktury w tradycyjnej formie, ale żeby nie zaskakiwać odbiorców warto im zaproponować taką zmianę w przekazywaniu faktur i poprosić o wyrażenie na nią zgody. Wówczas nie będzie wątpliwości co do istnienia zgód i od razu będzie wiadomo ile odbiorców zgadza się na taki wariant
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)