2020.01.10 godz. 08:54 Przysucha, Mazowieckie

Przeglądy instalacji elektrycznej i kominowej

Wyjaśnienie sytuacji

Czy konieczne jest robienie przeglądów instalacji elektrycznej i kominowej. Czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie jeśli były zrobione po szkodzie i wyszły pozytywnie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sty 2020 10:57

Zgodnie a art. 62. Prawa budowlanego właściciel zobowiązany jest co najmniej raz w roku wykonywać przynajmniej raz w roku przeglądu instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych, a co najmniej raz na 5 lat kontroli instalacji elektrycznej. Najczęściej ubezpieczyciel wymaga przedstawienia aktualnego badania na dzień szkody. Szczególowe wymogi powinny znajdować się w OWU
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)