2019.11.24 godz. 09:34 Gdańsk, Pomorskie

anulowanie ugody

Wyjaśnienie sytuacji

Sad skierował nas na mediacje w sprawie podziału nieruchomosci ktora odziedziczyłysmy po rodzicach.Zawarłysmy przed mediatorem ugode że mieszkanie dostaje siostra ze spłatą dwóch pozostałych sióstr.Nastepnego dnia siostra zadzwoniła że zle obliczyła finanse i nie jest w stanie nas spłacić,Chce anulowac zawartą ugodę na co my wyraziłysmy zgodę.Ale czy mozna cofnąć ,anulowac, unieważnić ugodę ktora nie została jescze skierowana do sądu jeżeli wszystkie strony się na to zgadzają?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lis 2019 12:47

Ugoda wywiera skutek dopiero po zatwierdzeniu przez sąd. Proszę ustalić czy Mediator wysłał już ugodę do sądu. Jeśli tak należy skierować do sądu pismo zawierające oświadczenie chociażby jeden ze stron że nie wyraża jednak zgody na zawarcie ugody o takiej treści.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)