2019.07.16 godz. 14:56 Sulejów, Łódzkie

co mogę zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Sąsiad prowadzi hodowlę psów, psy te nie są na liście ras niebezpiecznych chociaż są bardzo duże i groźne. jest ich około 25 sztuk. Psy w dzień i w nocy bardzo hałasują non stop szczekają.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 15:11

Szanowny Panie, jeśli hodowla psów ma negatywny wpływ na Pana nieruchmość to w grę wchodzą uregulowania z art. 144 kodeksu cywilnego, czyli zakaz immisji. Zgodnie z tą regulacją Pana Sąsiad powinien powstrzymać się od działań (hodowli psów), które zakłócają korzystanie z Pana nieruchności ponad miarę. Jednkaże, pragnę Pana poinformować, że wygranie takiej sprawy przed sądem jest "ciężkie", szczególnie gdy hodowla psów prowadzona przez Pana Sąsiada jest jego głównym źródłem utrzymania. Podobny stan faktyczny jak u Pana był rozstrzygany przez Sąd Okręgowy w Lublinie sygn. akt II Ca185/10.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)