2023.01.31 godz. 13:58 Głogów, Dolnośląskie

art 977 kc

Wyjaśnienie sytuacji

SP. z o.o. chce zakupić nieruchomość od osoby prywatnej koszt nieruchomości 120 000 zł. chcą ja zakupić w ratach. W akcie ma zostać powołany art 977 KC. Jak w tym przypadku spółka odpowiada jeśli nie wywiąże się z płatności rat? Z góry dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2023 15:42

Art. 977 k.c. dotyczy spadków (Jeżeli przedmiotem zapisu jest rzecz oznaczona co do tożsamości, do roszczeń zapisobiercy o wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy, o zwrot pożytków lub o zapłatę ich wartości, jak również do roszczeń obciążonego zapisem o zwrot nakładów na rzecz stosuje się odpowiednio przepisy o roszczeniach między właścicielem a samoistnym posiadaczem rzeczy). Podstawa prawna powinna być zatem zapewne inna.