2020.03.20 godz. 13:43 Wrocław, Dolnośląskie

szefowa zmusza mnie do podpisania urlopu na który nie wyrażam zgody. proszę o doradztwo co mam w tej sytuacji zrobić? dziękuję

Wyjaśnienie sytuacji

Taki mail otrzymałam od szefowej 16,03-19,03,2020 4 dni, urlop zaległy za 2019r., proszę o podpisanie i wysłanie skanem. Nadmieniam, że pracodawca może wysłać pracownika na zaległy urlop, nawet gdy ten nie wyraża zgody,wyrok Sądu Najwyższego z 25 stycznia 2005 roku, sygn.akt I PK 124/05. Co więcej za brak współpracy ze strony pracowników w tym zakresie pracodawca może nakładać kary porządkowe zgodnie z art.108 KP, bo takie działanie może zostać uznane za nieprzestrzeganie prze pracowników ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2020 14:17

Szanowna Pani, pracodawca ma prawo wysłać Panią na zaległy urlop wypoczynkowy za 2019r., natomiast jednostronnie nie może tego uczynić w odniesieniu do urlopu za rok 2020r. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)