2020.01.23 godz. 13:44 Wrocław, Dolnośląskie

ukaranie przez komornika pracowdawce za niepoinformowanie o zaprzestaniu wykonwania zlecenia przez pracownika na którym ciązy zadłużenie

Wyjaśnienie sytuacji

po otrzymaniu pisma z zajęciem wynagrodzenia dla pracownika ja jako pracodawca całe wynagrodzenie przekazywałem do komornika przez 3 m-c. Po trzech miesiącach pracownik przestał przychodzić do pracy i niemiał z tego tytułu żadnych dochodów z które można by było przekazać komornikowi. pracownik został więc wyrejestrowany 10.10.2019 ostanią wpłatę dla komornika dokanałem dnia 16.10.2019. po okresie 3 m-c dostałem karę od komornika sądowego w wysokości 2000zł za nieprzekazywanie płatności za danego pracownika. czy kara za to że niepoinformowałem komornika o zwolnieniu jest słuszna?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2020 21:15

Witam, niestety tak, albowiem zgodnie z art. 882 kpc pracodawca winien niezwłocznie powiadomić komornika o ustaniu zatrudnienia danego pracownika. Nie wywiązanie się z powyższego obowiązku zgodnie z art. 886 kpc rodzi po stronie komornika obowiązek nałożenia na pracodawcę grzywny w wysokości do pięciu tysięcy złotych. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)