2019.09.13 godz. 15:58 Poznań, Wielkopolskie

Art.87 par.5

Wyjaśnienie sytuacji

W par.5 jest napisane, że dodatkowe wynagrodzenie jest potrącane do wysokości 100% na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych. Czy to oznacza, że nie mogą być potrącane świadczenia inne niż alimentacyjne.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2019 13:09

Jeśli wymagalne świadczenie alimentacyjne jest równe lub większe niż dodatkowe wynagrodzenie, to tylko to świadczenie alimentacyjne jest potrącane z wynagrodzenia. Jeśli jednak wartość dodatkowego wynagrodzenia jest większa niż wymagalne świadczenie alimentacyjne, to po zaspokojeniu świadczenia alimentacyjnego, mogą być potrącane kolejne należności - obowiązuje przy tym kolejność wskazana w art. 87 § 1 kodeksu pracy. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.