2019.07.12 godz. 15:31 Malbork, Pomorskie

Przeterminowany kredyt art 118 KC

Wyjaśnienie sytuacji

W roku 2001 wziąłem kredyt w firmie żagiel na 4250 PLn , spłaciłem z tego 1224 PLN . Niestety w wyniku problemów osobistych wyjechałem do innego miasta a później po 4 latach do Wielkiej Brytanii. Firma Żagiel a później bank santander nie interweniowali w tej sprawie i sprawa leży już prawie 18 lat , kiedy w 2017 roku napisałem do nich że ten dług jest przeterminowany to dostałem odpowiedź na spłatę ratalną po 230 PLN. Nie mam już siły z nimi walczyć teraz złożyłem wniosek do Sądu Polubownego przy KNF oraz do BIK powołując się na RODO o przetwarzanie moich danych osobowych . Co mam robic

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 15:02

Szanowny Panie, aby odpowiedzieć na Pana pytanie należy przeanalizować wiele czynników. Czy nie doszło do przerwania biegu przedawnienia, czy nie został wydany jakiś wyrok zasądzajacy w owej sprawie. Jeśli jednak okazałoby się, że dług jest przedawniony to ma Pan szereg możliwosci prawnych, które będą zmierzały do zaprzestania prowadzenia przez te podmioty dalszej windykacji. W naszej praktyce kancelaryjnej mieliśmy już styczność z podobnymi stanami faktycznymi. W celu uzyskania dokładniejszej porady proszę o podanie większej ilości szczegółów. Serdecznie pozdrawiam MP
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 60% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)