2019.08.09 godz. 16:43 Tychy, Śląskie

samochód zastępczy a urlop

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Od chwili stłuczki(19.07 br.) minęło 3 tygodnie, dopiero dzisiaj odbyły się oględziny mojego samochodu (samochód od 26 lipca ) jest pozostawiony w warsztacie wybranym z listy warsztatów PZU, tam ma wykupioną polisę sprawca. 18 wyjeżdżam z rodzina na urlop, planowany był wyjazd naszym samochodem. Jednak nie ma fizycznych możliwości aby szkoda zostałą usunięta do tego czasu. PZU odmawia mi samochodu zastępczego na okres urlopu, czy mogą Fabicki Dariusz

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2019 16:00

Szanowny Panie, ma Pan prawo do pojazdu zastępczego z polisy OC sprawcy. Zwrot kosztów jest możliwy przede wszystkim kiedy nie może Pan używać samochodu w takim samym zakresie jakby szkody nie było. Niemniej przed wynajęciem auta zastępczego warto złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowy sprawcy stosowne oświadczenie, że zamierzamy wynająć samochód. Aby nie stwierdzono, że chęć wynajmu auta zastępczego jest nieuzasadniona, należy podkreślić, że pojazd jest nam niezbędny. Należy podkreślić, że gdyby szkoda nie wystąpiła, to udalibyśmy się nim na wypoczynek. Pozdrawiam, MBT

Zmodyfikowano dnia: 12 Sie 2019 16:01
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)