2020.02.14 godz. 21:56 Człuchów, Pomorskie

Czy mam prawo do reklamacji?

Wyjaśnienie sytuacji

> Witam, w dniu 12.02.20 została dostarczona do mnie przesyłka > (wertykulator aerator spalinowy). Po odpakowaniu okazało się, że > przedmiot jest uszkodzony: > -górna część obudowa wgnieciona przez silnik, > -tylna część wyrzutu pokrzywiona, > -skrzywiony bok przy tylnym prawym kole, > -silnik oblany olejem, > -liczne rysy na obudowie, > -filtr powietrza zalany olejem, > -brak dowodu zakupu. - zewnętrzne opakowanie bez śladów uszkodzenia. Sprzedawca żąda protokołu, który nie został spisany z kurierem. Proszę o wskazówki jak postąpić w tej sytuacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Zieliński

Pruszków, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2020 08:10

Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni bez podawania przyczyn odstąpienia. Poniżej wzór oświadczenia: "Oświadczam, że na podstawie art. 27 ustawy . o prawach konsumenta z dnia 30.05.2014r., odstępuję od umowy zawartej dnia .................... dotyczącej zakupu towaru/usługi ……………………………………………" Oświadczenie proszę wysłać listem poleconym do sprzedawcy. Towar proszę też odesłać. I żądać zwrotu pieniędzy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)