2019.07.30 godz. 10:51 Warszawa, Mazowieckie

Ilość w umowie o dzieło

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Wykonanie dowolnego zdjęcia może być przedmiotem umowy o dzieło. Czy jeśli to samo zdjęcie zostanie zwielokrotnione w druku np. pocztówki lub kalendarze, to w dalszym ciągu wykonanie zdjęcia plus jego zwielokrotnienie może objąć umowa o dzieło ? Zamówienie dla jednego zamawiającego,osoby prawnej, wykonawca nie prowadzi działalności gospodarczej. I co z podatkiem vat ? Pozdrawiam P.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lip 2019 12:01

Podstawowym pytaniem jest co było przedmiotem umowy o dzieło. Samo zrobienie zdjęcia "artystycznego" byłoby dziełem ale wykonanie zdjęć np. na weselu byłoby już umową o świadczenie usług. Granica jest jednak bardzo płynna. Samo powielenie nie jest dziełem a usługą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)