2019.09.16 godz. 10:49 Krosno Odrzańskie, Lubuskie

Wniosek o zwolnienie od kosztów został wniesiony w apelacji...

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłem w apelacji w,sprawie o zapłatę wniosek o zwolnienie z kosztów, wniosek został przez drugą instancję odrzucony i został mi przesłany.Działam bez pełnomocnika i mam pytanie czy po tej decyzji sądu powinienem dostać wezwanie do wniesienia opłaty za sprawę, czy bez żadnego wezwania wnieść opłatę w ciągu 7 dni? W jednym sądzie mówią, że oni przesyłają a,w innym że nie. Czy stosuje się w takim przypadku artykuł 112 (opłaty sądowe a bieg sprawy)?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Fundowicz

Reda, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2019 13:21

Witam,Gdy prawomocnie odmówiono zwolnienia od kosztów sądowych w zakresie opłaty od pisma stronie, która nie jest reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika, a wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych został złożony przed upływem terminu do opłacenia pisma, przewodniczący wzywa stronę do uiszczenia opłaty od pisma w terminie tygodniowym od dnia doręczenia wezwania (art. 130 § 1 k.p.c.) pod rygorem, w Pana przypadku, odrzucenia apelacji. Pozdrawiam Adwokat Marta Fundowicz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)