2019.09.16 godz. 14:00 Tychy, Śląskie

Wynagrodzenie za opinię biegłego sądowego od spraw alkoholowych

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie jak oblicza się wynagrodzenie za opinię psychiatryczną dla biegłego psychiatry do tej pory płaciłam 89,99 zł za jedną opinię i nie wiem jakich parametrów potrzebuję bym mogła wyjść na tą kwotę, czy może jest jakaś tabela, z góry dziękuję Anna Górska

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2019 15:45

Jeśli chodzi o postępowanie cywilne - wysokość wynagrodzenia reguluje rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 kwietnia 2013 r. w sprawie określenia stawek wynagrodzenia biegłych, taryf zryczałtowanych oraz sposobu dokumentowania wydatków niezbędnych dla wydania opinii w postępowaniu cywilnym (Dz. U. poz. 518 z późn. zm.). Załącznikami do rozporządzenia są tabele wynagrodzeń w zależności od przedmiotu opinii i sposobu jej sporządzenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)