2019.11.21 godz. 19:55 Pruszcz Gdański, Pomorskie

Wypowiedzenie najmu przez wynajmującego na umowie okazjonalnej w zgodzie z art673 §3

Wyjaśnienie sytuacji

Witam art.673 §3 nie określa szczegółowo dopuszczalnych przyczyn wypowiedzenia umowy najmu okazjonalnego ,wobec tego czy możliwe są wszystkie uzgodnione pomiędzy stronami przyczyny wypowiedzenia ,nawet te związane z niepłaceniem terminowym czynszu i opłat dodatkowych .Bo tu zdania są podzielone .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2019 09:06

Zgodnie z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie praw lokatorów (ten przepis stosuje się także do najmu okazjonalnego, zgłoszonego do urzędu skarbowego) właściciel może wypowiedzieć stosunek prawny, jeżeli lokator:jest w zwłoce z zapłatą czynszu, innych opłat za używanie lokalu lub opłat niezależnych od właściciela pobieranych przez właściciela tylko w przypadkach, gdy lokator nie ma zawartej umowy bezpośrednio z dostawcą mediów lub dostawcą usług, co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku prawnego i wyznaczenia dodatkowego
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)