2019.12.12 godz. 15:06 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Wyrok sądu oparty na wątpliwej ekspertyzie laptopa, cyt: "..mogła powstać w wyniku przepięcia..,rozległe uszkodzenia.. brakuje głównych napięć..", brak precyzji

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałem skazany na odszkodowanie 1900 zł dla Powódki za uszkodzenie laptopa, które zostały oparte na wątpliwej ekspertyzie zleconej przez powódkę w serwisie komputerowym. (Prywatnie) . Informowałem Sąd, że mam wątpliwości co do ekspertyzy, ale sąd uznał cyt.".. nie zasługują na aprobatę w pierwszej kolejności wskazać należy, iż pozwany....jest profesjonalistą w dziedzinie sprzętu elektronicznego i posiada wiedze w zakresie naprawy komputerów.". Laptop dostarczony do mnie był z wyłamanym zawiasem, uszkodzeniem mechanicznym, podejrzewam ze mogło dojść do naruszenie płyty głównej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2020 14:03

Pisze Pan o skazaniu, jakby to była sprawa karna, i o powódce, co wskazuje, że to sprawa cywilna. Zakładam, że była to jednak sprawa cywilna o zapłatę tych 1900 złotych, bo na tyle powódka wyliczyła swoje roszczenia? W sprawach cywilnych swoje racje trzeba wykazywać, sąd nie prowadzi dowodów z urzędu. Żeby skutecznie zakwestionować prywatną opinię powódki należało twierdzić, że to nie jest opinia w rozumieniu przepisów kpc, bo nie była zrobiona przez biegłego sadowego, a było to tylko prywatne twierdzenie strony. A przy tym należało wnioskować o
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)