2019.11.26 godz. 09:34 Pleszew, Wielkopolskie

różnica w żądanej opłacie sądowej

Wyjaśnienie sytuacji

Z Waszego artykułu wynika, że za podział majątku, zniesienie współwłasności i dział spadku opłata 1000 PLN, ode mnie Sąd żąda 500 za dział i oddzielnie 1000 za podział majątku. Czy zasadnie ????

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lis 2019 10:43

W przypadku, gdy przedmiotem postępowania jest dział spadku połączony z podziałem majątku wspólnego nie ma zastosowania art. 51 ust. 2 ustawy, przewidujący jedną opłatę stałą w wysokości 1000 zł od wniosku (odpowiednio więc także od apelacji) o dział spadku połączony ze zniesieniem współwłasności (post. SN z dnia 8 grudnia 2011 r., IV CSK 159/11).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)