2020.03.03 godz. 11:48 Tychy, Śląskie

co oznacza art 174$1pkt.1kpc

Wyjaśnienie sytuacji

zawieszone postępowanie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Mar 2020 11:57

W tym przepisie jest mowa o zawieszeniu postępowania w razie śmierci strony postępowania lub jej przedstawiciela ustawowego ( np. w sprawach dzieci reprezentowanych przez rodziców) albo utraty przez stronę zdolności sądowej ( w przypadku ubezwłasnowolnienia). Jeśli doszło do zawieszenia z tego powodu, to podjęcie postępowania będzie możliwe w razie ustalenia następców zmarłej strony
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)