2020.03.08 godz. 16:03 Koszalin, Zachodniopomorskie

Zgłoszenie spadku nastąpiło w czasie dłuższym od 6 miesięcy oraz jeden ze spadkobiorców wyjechał za granicę i nie mamy z nim kontaktu.

Wyjaśnienie sytuacji

Jakie grożą konsekwencje oraz czy może za niego złożyć zeznanie podatkowe bliska rodzina?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2020 10:38

Skoro nie został zachowany termin 6 miesięczny do złożenia deklaracji podatkowej w celu skorzystania ze zwolnienia z podatku, to skutkiem będzie konieczność zapłacenia podatku od spadku. Za spadkobiercę, który sam zeznania nie złożył, mógłby je złożyć pełnomocnik, ale skoro nie ma z nim kontaktu to nie ma możliwości uzyskania od niego pełnomocnictwa

Zmodyfikowano dnia: 10 Mar 2020 10:39
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)