2019.09.03 godz. 13:07 Grajewo, Podlaskie

zalane mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

zostało zalane mieszkanie sąsiada niżej czy muszę pokryć koszta kapitalnego remontu i jego modernizacji czy tylko do przywrócenia stanu poprzedniego

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Wrz 2019 19:28

Pytania: 1) z jakiej przyczyny było zalanie mieszkanie sąsiada? (nie zawsze "sąsiad zalewający" jest winny i musi płacić) 2) czy "sprawca zalania" posiada ubezpieczenie mieszkania? (jeżeli tak - to zwrócić się w tej sprawie do swojego ubezpieczyciela) Co to znaczy koszty remontu i modernizacji mieszkania? Powinno się zwrócić koszty niezbędne do przywrócenia lokalu do stanu sprzed zalania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (29 głosów)