Kancelaria

Kancelaria Adwokacka

ul. Piłsudskiego 11/7

Wrocław, Dolnośląskie

Cennik

Stawka za godzinę:
250.00zł (z VAT)

Dostępność w tygodniu

Pon

09:00 - 17:00

Wt

09:00 - 17:00

Śr

09:00 - 17:00

Czw

09:00 - 17:00

Pt

09:00 - 17:00

Sob

--- - ---

Nd

--- - ---

O mnie

Jestem adwokatem prowadzącym w szczególności sprawy karne (w tym karne gospodarcze oraz z k.k.s.), cywilne (m.in. odszkodowania, o zapłatę, spadkowe), sprawy przeciwko bankom (frankowicze, eurowicze, z wypowiedzenia umowy przez bank) oraz rodzinne (rozwody, sprawy z zakresu władzy rodzicielskiej, kontakty z dzieckiem). 

Jako adwokat działam nie tylko na terenie miasta Wrocław, ale też całego województwa, a doraźnie wyjazdowo na terenie całego kraju, np. w sprawach dotyczących kredytów frankowych czy ubezpieczeniowych powypadkowych. Pochodząc z Rybnika moja działalność obejmuje też w szerszym zakresie województwo śląskie.

Świadczę pomoc prawną także w formie online, udzielając w ten sposób porad prawnych czy też przygotowując pisma procesowe lub opinie prawne.

Dodatkowo jestem mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu. W tym zakresie prowadzę także mediacje zlecone prywatnie. 

Zakres usług

  - brak wpisów
  - brak wpisów

Uczelnie


 • Uniwersytet Wrocławski

  magister, prawo

  2010 - 2015

Języki


 • Angielski

  Zaawansowany

 • Angielski

  Profesjonalny

 • Niemiecki

  Początkujący

 • Hiszpański

  Początkujący

Kursy

- brak wpisów
- brak wpisów

Publikacje prawnika

15.06.2020

Gospodarka jest stopniowo rozmrażana, jednak wielu przedsiębiorców dotkliwie odczuwa straty po okresie zamknięcia lub musiało zaprzestać swojej działalności. Jak sukcesywnie donoszą media (m.in. Rzeczpospolita czy Gazeta Prawna) pojawiły się już pierwsze pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa za zakazy prowadzenia działalności gospodarczej. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć ten temat, który w najbliższych miesiącach będzie zapewne przedmiotem wielu postępowań przed sądami w całym kraju i będą one dotyczyły m.in. siłowni, kin, a także salonów fryzjerskich czy tatuażu. Zaznaczam, że tekst będzie zawierał pewne uproszczenia i skróty, ale bez tego mógłby się okazać zbyt długi, wielowątkowy i najzwyczajniej nieczytelny.

22.05.2020

Przy okazji kolejnych tarcz antykryzysowych ustawodawca „przemycił” niedawno nowelizację Kodeksu karnego wykonawczego (dalej też: k.k.w.) i złagodził warunki dla udzielenia przez sąd penitencjarny zezwolenia odbycia kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Obecnie maksymalna kara dla takiej formy wykonania kary pozbawienia wolności to już nie jeden rok pozbawienia wolności, ale jeden rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Taka zmiana powinna korzystnie wpłynąć na częstsze korzystanie z tej formy wykonania kary przez sądy penitencjarne. To dobry moment żeby przypomnieć czym jest dozór elektroniczny jako forma wykonania kary i jakie są warunki jego zastosowania.

29.04.2020

Od czasu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego (14 marca 2020 r.) oraz stanu epidemii (20 marca 2020 r.) wiele emocji wywołuje możliwość wydania decyzji o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii  medyków, a także innych osób na podstawie art. 47 ust. 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (dalej: ustawa). Dlatego warto zapoznać się z tym kogo taka decyzja administracyjna może dotyczyć, jakie są wyłączenia, czy można się odwołać, a także jakie sankcje grożą za ewentualne niewykonanie decyzji.

Opinie

4.9

Ocena ogólna

(48 opinii)

Dodaj swoją opinię

Jak prawidłowo napisać opinię, aby została opublikowana?

Pamiętaj, żeby Twoja opinia:

 • nie zawierała wrogich, niekulturalnych zwrotów,
 • dotyczyła jednego, konkretnego prawnika,
 • była szczegółowa i bogata w detale dotyczące przeprowadzonej sprawy,
 • nie odnosiła się do sfery prywatnej prawnika,
 • opisywała tylko Twoje doświadczenia, a nie przypadki innych osób.
0/600 znaków

* Opinia będzie publicznie widoczna w internecie po akceptacji przez moderatora.

K

2020.03.12


Czy uznajesz opinię za pomocną?

Elżbieta z Sopotu

2020.03.15


Czy uznajesz opinię za pomocną?

Czerkawski Zdzisław

2020.03.18

odpowiedź wyczerpująca i satysfakcjonująca, dziękuję.


Czy uznajesz opinię za pomocną?
100% uznało tę opinię za pomocną (1 głos)

Beata

2022.03.21


Czy uznajesz opinię za pomocną?

Anna

2022.03.04


Czy uznajesz opinię za pomocną?

Olga z Rybnika

2022.01.30

Dziękuję za Pana poradę prawną. Pozdrawiam serdecznie.


Czy uznajesz opinię za pomocną?

Odpowiedzi prawnika

Wszystkich odpowiedzi: 340