Treść zapytania

2020.03.10 godz. 20:10 Opole, Opolskie

Wstąpienie w stosunek najmu mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Zajmuję mieszkanie komunalne od 1975r w oparciu o umowę najmu na czas nieokreślony. Czy w razie mojej śmierci mój syn, który zamieszkuje wraz ze mną od samego początku do chwili obecnej będzie mógł wstąpić w stosunek najmu bez żadnych uwarunkowań dotyczących dochodów czy też metrażu. Czy nie będzie groziła mu eksmisja? Dziękuję bardzo.

Odpowiedzi prawników:


Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

(12 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 17 Mar 2020 14:40

Dzień dobry, skoro syn zamieszkuje z Panem, to z mocy prawa wstąpi on w stosunek najmu na podstawie art. 691 Kodeksu cywilnego. Zakładam, że nie podpisywał Pan żadnej nowej umowy w ostatnich latach, więc bez warunków dotyczących dochodu czy metrażu, które obowiązują nowe umowy zawarte po zmianach wprowadzonych w nowelizacją z 2018 roku. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź