2020.03.18 godz. 07:14 Zamość, Lubelskie

Mam pytanie o wyrok łączny i o warunkowe zwolnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Mój partner od października przebywa w zakladzie karnym. W listopadzie skladalismy wniosek o wyrok łączny do tej pory nie został jeszcze wyznaczony termin rozprawy. (6 msc, 6 msc 1 rok). W związku z tym mam pytanie ile sąd ma czasu na rozpatrzenie i czy można coś zrobić aby przyspieszyć bieg sprawy. I drugie zapytanie o warunkowe zwolnienie w październiku 2020 minie połowa kary mojego partnera czy pomimo tego jeśli nie bedzie jeszcze licznego można pisać wniosek o warunkowe zwolnienie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2020 13:52

Dzień dobry, niestety nie ma jako takiego terminu na rozpatrzenie wniosku, ale biorąc pod uwagę ile czasu już minęło od złożenia wniosku, to Sąd pewnie zebrał już potrzebne dokumenty i akta, więc spodziewałbym się wyznaczenia terminu w najbliższych tygodniach. Nie zaszkodzi, aby wysłać pismo ponaglające w ślad za złożonym wnioskiem. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna może wszystko wydłużyć. Co do wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie - 2x6 miesięcy + rok to łącznie 2 lata, więc tak jak Pani pisze pisze w październiku formalnie będzie możliwość rozpatrzenia wniosku. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)