2024.08.09 godz. 12:01 Świecie, Kujawsko-pomorskie

Jazda po spożyciu alkoholu

Wyjaśnienie sytuacji

06.08. 2024r policja zatrzymała mi prawo jazdy po spożyciu alkoholu (1 pomiar 0,540 ; 2 pomiar 0,415 w wydychanym powietrzu).Proszę o informację, co mi grozi i czy jest szansa na odzyskanie prawa jazdy Jest to mój jedyny środek transportu na dojazdy do pracy- mieszkam na wsi .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sie 2024 15:43

Podstawowe pytanie - wynik badania w promilach czy mg/L? Co do kary i zakazu prowadzenia pojazdów - te zależą od tego czy czyn będzie zakwalifikowany jako przestępstwo czy też jako wykroczenie. Należy jednak przypuszczać, że sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl