2019.02.08 godz. 14:35 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Czy ojciec samotnie wychowujący czwórkę dzieci ma 2 dni urlopu dodatkowego na każde dziecko?

Wyjaśnienie sytuacji

Ile dni wolnych należy się mi.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 12:40

Dzień dobry, opieka na dziecko nie przysługuje odrębnie na każde dziecko w wymiarze 2 dni lub 16 godzin. Pracownik wychowujący np. czworo dzieci do lat 14 może w roku kalendarzowym skorzystać tylko z 2 dni lub 16 godzin tego zwolnienia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 91% uznało tę odpowiedź za pomocną (12 głosów)