2019.02.05 godz. 12:15 Szczecin, Kujawsko-pomorskie

Czy wymeldować dzieci może jeden z rodziców czy drugi również będzie potrzebny ?

Wyjaśnienie sytuacji

ojca nie ma

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Irena Maciejczyk

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2019 12:49

Dzień dobry, wymeldowania może dokonać jeden z rodziców. Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności wymeldowania dziecka dokonuje jego przedstawiciel ustawowy, opiekun prawny lub inna osoba sprawująca nad nią faktyczną opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 54% uznało tę odpowiedź za pomocną (11 głosów)