2023.07.24 godz. 17:47 Katowice, Śląskie

1. Pracodawca zwlekał z umową. 2. Po moim zakończeniu współpracy z nim podważa kwotę ustaloną słownie. 3. Nie podpisał umowy o działo, którą przesłałam mu.

Wyjaśnienie sytuacji

Świadczyłam usługę w okresie 1.06-12.07 br. Pracodawca zwlekał z umową dla mnie. Zakończyłam z nim współpracę 12 lipca, informując go, że chcę się rozliczyć i w końcu otrzymać umowę, żeby wszystko było, jak należy. Po wielu nieprzyjemnych rozmowach powiedział, że może być umowa o dzieło co najwyżej, bo zlecenie jest za zbyt mocno opodatkowane. Nalegał bym na jakąś firmę znajomego wzięła fv, bo on nie chce płacić podatku.. Przygotowałam umowę o .dzieło i przesłałam dzieło, o kt. ta umowa mówi. Teraz uchyla się od zapłaty i podważa nasze ustne ustalenia co do kwoty. Nie wiem co robić...

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2023 12:49

dzień dobry, proszę wezwać go do zapłaty należnego wynagrodzenia. Oczywiście przysługuje Pani skarga do PIP.