2024.06.21 godz. 17:30 Chełmek, Małopolskie

1.Udostepnianie adresu e-mail bez zgody i wiedzy posiadacza adresu e-mail? 2.Czym jest pomówienie?

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa wygląda tak: Jestem z moim partnerem od niespełna 2 lat. Partner z poprzedniego związku ma córkę (18 lat). Była partnerka i zarazem matka dziewczyny napisała e-mail do mojego partnera w którym mnie obraża. Partner pisze e-mail do byłej partnerki "wstawiając" się za mna ale potym jak córka się dowiaduje o e-mailu ojca do matki pisze do mnie e-mail w którym oskarża mnie ze ja go napisałam bo włamałam się na konto jej ojca a mojego partnera.Teraz mój Partner nie chce przyznać się przed córka że to on pisał. Co w takiej sytuacji zrobić? Jakie konsekwencje dla całej trójki?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2024 13:06

Sytuacja, w której córka partnera oskarża Panią o napisanie e-maila po włamaniu się na konto ojca, może być rozpatrywana jako pomówienie (art. 212 KK). Najpierw proponuję rozmowę z partnerem, aby wyjaśnił córce, że to on napisał e-mail. Jeśli to nie pomoże, musi Pani zebrać dowody potwierdzające Pani niewinność i skonsultować się w tej sprawie z prawnikiem. Może Pani rozważyć zgłoszenie sprawy do prokuratury lub policji. Ochrona dobrego imienia jest również zapewniona przez art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego, które pozwalają domagać się przeprosin lub odszkodowania.

Zmodyfikowano dnia: 22 Cze 2024 13:06
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)