2020.02.19 godz. 13:52 Dobrzyca, Wielkopolskie

usunięcie topoli kanadyjskich.

Wyjaśnienie sytuacji

10 szt., na wys. 130 cm ich obwody od 130 do 250 cm. co z naliczeniem opłat?, czy konieczne są nasadzenia zastępcze.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lut 2020 14:11

Czy drzewa są na nieruchomości należącej do osoby fizycznej? W jakim celu mają być usunięte, a dokładniej czy w celu związanym z działalnością gospodarczą? Ustawa o ochronie przyrody przewiduje różne możliwości, w szczególności wycięcie na podstawie zgłoszenia i bez opłat, ale dla oceny sytuacji konieczna jest informacja na jakiej nieruchomości drzewa się znajdują i w jakim celu mają być usunięte.