2022.09.02 godz. 09:33 Bartoszyce, Warmińsko-mazurskie

Przeprowadzenie działu spadku

Wyjaśnienie sytuacji

19.01.22 zmarła moja mama, a 19.06.22 zmarł tato. Jako małżonkowie posiadali działkę zabudowaną nieruchomością, która jest przedmiotem spadku. Po mamie odziedziczyliśmy z siostrą i ojcem 1/2 nieruchomości w częściach równych po 1/3. Po ojcu ja i siostra odziedziczyliśmy w częściach równych po 1/2. Mamy akty notarialne poświadczenia dziedziczenia. Chcemy przeprowadzić zgodny dział w spadku. Czy mogę przeprowadzić dział spadku po obojgu rodzicach, czy po każdym osobno. Mama mieszkała u siostry a tato ze mą pod adresem w/w nieruchomości. Mama była zameldowana u siostry w innym mieście.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2022 15:34

Dopuszczalne jest takie połączenie żądań, pod warunkiem że właściwość sądu jest uzasadniona dla każdego żądania. Sądem właściwym jest sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy. W jakiej miejscowości miał miejsce zamieszkania ojciec, a w jakiej matka?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)