2022.03.21 godz. 09:38 Poznań, Wielkopolskie

Czy moge wyrzucic z domu zone

Wyjaśnienie sytuacji

2 lata temu żona darowała mi dom.ona nadal jest tam zameldowana z dziećmi a ja się wyprowadziłem i jesteśmy w trakcie rozwodu.rownoczesnie z rozwodem wystąpiła o odebranie mi darowizny do sądu i sprawa się toczy.ona zmienia zamki w tym domu i wejść nie mogę jako jedyny właściciel.mamy też rozdzielność majątkowa.moje pytanie czy mogę ją z tego domu poprostu wyrzucić kazać się jej wyprowadzić bo np chciałbym do rozwiązania sprawy o dom wynajmować go i nie chce zeby ona mieszkała w nim bo niszczy wszystko.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2022 12:57

Jeżeli nadal jest Pan właścicielem to rekomenduję eksmitować żonę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)