2023.11.19 godz. 15:44 Wrocław, Dolnośląskie

Pomoc z dlugami, jak wyjsc z dlugow,

Wyjaśnienie sytuacji

20 lat temu prowadzilam dzialalnosc gospodarcza i wtedy wlasnie zaciagnelam kilka kredytow osobistych i na firme, ktora i tak prowadzil moj tata(a ja na papierze tylko),dlatego tez nie znam kwoty dlugow. Wtedy tez, wyjechalam za granice (ufalam tacie), ktory po jakims czasie zamknal firme. Dalej mieszkam za granica, w PL bylam z wizytacja kilka razy . Moja mama informaowala mnie, ze przchodzily listy polecone do mnie, ktorych oczywiscie nikt nie odebral. Przychodzily tez listy nie polecone - ostatni w 11/2021 od Ultimo (50tys) i komornika mowiacy od dlugo z KGPN (bez kwoty). Co robic?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2023 16:56

W pierwszej kolejności ustalić wierzycieli, rodzaj i kwotę zobowiązania. Nie wykluczone, że część roszczeń uległa już przedawnieniu. Jeśli w sprawie wydano nakaz zapłaty, niewykluczone że nadal możliwe będzie wniesienie sprzeciwu z uwagi na brak prawidłowego doręczenia. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tych sprawach, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)