2023.01.21 godz. 19:26 Bełchatów, Łódzkie

Sprawa spadkowa, zawiadomienie komornika

Wyjaśnienie sytuacji

25.I.2023r. upływa termin spłaty mojej części mieszkania (po zmarłej mamie) przez moją siostrę. Czy po upływie tego terminu mogę zawiadomić komornika w moim miejscu zamieszkania czy muszę to zrobić w miejscowości w której toczyła się sprawa spadkowa? Miejscowości były dwie: Skierniewice-Sąd Rejonowy Wydział I Cywilny; Łódź-Sąd Okręgowy III Wydział Cywilny Odwoławczy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2023 14:17

W pierwszej kolejności należy uzyskać klauzulę wykonalności na orzeczenie o obowiązku spłaty wskutek działu spadku. Po otrzymaniu odpisu orzeczenia z klauzulą wykonalności należy skierować wniosek egzekucyjny do komornika. Ogólna właściwość miejscowa komornika to miejsce zamieszkania dłużnika czyli siostry.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)