2020.04.23 godz. 00:19 Nowy Kościół, Dolnośląskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

3 dni przed ukończeniem 18 lat córki zostały zaaadzone alimenty.ojciwc dziecka twierdzi że teraz córka sama musi złożyć pozew o alimenty ponieważ on jest niewazny.bo ja tam byłam wpisana jako wierzyciel.czy taki wyrok jest ważny dokąd córka się uczy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Kwi 2020 13:53

Dzień dobry, w wyroku to zapewne córka jest jednak wpisana jako wierzyciel (powódka), a płatność jest wskazana do Pani rąk. Wyrok taki nadal jest wiążący w tym sensie, że córce należą się alimenty, choć rzeczywiście mogą się pojawić drobne problemy np. u komornika. Najlepiej gdyby córka złożyła ojcu pisemne oświadczenie w jaki sposób chce mieć wypłacane alimenty po 18 roku życia, np. wskazując własny rachunek bankowy lub w dalszym ciągu za Pani pośrednictwem. W razie wątpliwości proszę dopytać. Osobiście uważam, że najwygodniejsza byłaby bezpośrednia wpłata na rachunek córki.. Pozdrawiam.