2021.03.31 godz. 15:32 Międzychód, Wielkopolskie

Dziecko , groźby.

Wyjaśnienie sytuacji

30.03.2021 , Międzychód Dzień dobry . Chciałabym zapytać i otrzymać radę i pomoc . Jestem matką , samotnie wychowująca synka . Ojciec dziecka , alkoholik do czego sam się przyznaje , odsiadywał wyrok . Ciężko pracuje , żeby dziecko miało wszystko czego potrzeba . Ojciec dziecka nie daje dziecku niczego . Ani nic nie kupuje , ani nic nie daje . Kiedy się pyta o dziecko , grzecznie odpowiadam ale tu właśnie jest problem . Mało go interesuje syn . Staję się ofiarą przemocy psychicznej . I gróźb o pobiciu . Obraża w taki sposób , że sama nie wiem jak mam z tym wszystkim sobie poradzić.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Mar 2021 16:13

Dzień dobry! Proszę rozważyć złożenie wniosku o tzw. Niebieską Kartę - przemoc może mieć wymiar nie tylko fizyczny ale także psychiczny. Jeśli groźby są realne sugeruję złożenie pisemnego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury, a później wnioskowanie o zakaz zbliżania się przez ojca dziecka.