2020.10.15 godz. 13:57 Gdynia, Pomorskie

Co moge zrobic w tej sytulacji ?

Wyjaśnienie sytuacji

30 września zdalam mieszkanie na protokole wlascicielka Napisala tam ze wyposazenie zgodne z stanem z dnia wydania 09.01.2019 a w uwagach i usterkach takie rzeczy jak blat do wymiany w kuchni ,kupienie malego lusterka do lazienki ,klosza do lampy w pokoju i listewki do komody ,pięć dni pozniej pisze mi ze nie odda mi pozostalej kaucji tylko ze mam doplacic jej dwa razy tyle bo podobno kanapa byla nie do uzytku , musiala kupic poduszkę i kołdrę i zaplacic ekipie sprzątające jczy moze wogole mnie za co kolwiek jeszcze policzyć jesli nie widnieje to w protokole ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2020 10:26

Protokół zdawczo-odbiorczy po zdaniu mieszkania sporządza się celem rozliczenia kaucji. W treści protokołu strony potwierdzają stan jakościowy i ilościowy w mieszkaniu, który stanowi podstawę do rozliczeń między stronami. Także wszelkie żądania ponadto co zostało zawarte w protokole są bezzasadne. Dlatego też w mojej ocenie właściciel mieszkania nie ma prawa żądać od Pani rozliczenia za rzeczy które w protokole nie zostały wymienione.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)