2022.12.07 godz. 19:28 Warszawa, Mazowieckie

Wypowiedzenie umowy o pracę- odprawa

Wyjaśnienie sytuacji

31.12.2021 r. podpisałam z pracodawcą umowę o pracę na czas określony, następnie 16.06.2022 r. podpisałam umowę o pracę na czas nieokreślony. 30.11.2022 r. otrzymałam wypowiedzenie umowy o pracę zawartą na czas nieokreślony z uzasadnieniem konieczności likwidacji stanowiska pracy oraz redukcji zatrudnienia ze względów finansowych firmy (forma prawna tej firmy to sp. z o.o., zatrudnia 21 osób na umowę o pracę). Czy w tym przypadku za zwolnienie indywidualne należy się odprawa?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Gru 2022 10:28

Dzień dobry, w takiej sytuacji należy się odprawa. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)