2022.04.27 godz. 14:06 Wągrowiec, Wielkopolskie

Odwołanie darowizny

Wyjaśnienie sytuacji

5 lat temu podarowałam mojej mamie moją część gospodarstwa rolnego. W tym czasie przebywan na La Palmie i że względu między innymi wybuch wulkanu moja sytuacja finansowa znacznie się pogorszyła. Poinformowałam o tym moja mamę ale ona informuje moje pytania i nie odbiera telefonu. Wczoraj poinformowałam ja o: Zgodnie z art. 897 kc jeżeli po wykonaniu darowizny darczyńca popadnie w niedostatek, obdarowany ma obowiązek, w granicach istniejącego jeszcze wzbogacenia, dostarczać darczyńcy środków, których mu brak do utrzymania [...] Chciałabym podjąć dalsze kroki

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Maj 2022 15:10

Proponuję wysłać stosowne pismo podpisane przez radcę prawnego lub adwokata. Gdy nie będzie reakcji, konieczne będzie wystąpienie na drogę sądową.

Zmodyfikowano dnia: 02 Maj 2022 15:11