2021.08.17 godz. 09:40 Nowa Sól, Lubuskie

Nie zastosowanie sie do wyroku Sądu

Wyjaśnienie sytuacji

6 lata temu w wyniku nie dopilnowania przez byłego męża nasz 6 letni synek poniósł śmierc. 4 lata temu zapadł wyrok skazujący na 1 rok więzienia i zadość uczynienia w kwocie 50 tyś na rzecz starszego syna ktory był przy tym. Rok odsiedzial, ale nie spłacił ani 1 zł.. Co mogę zrobic,aby zaczął spłacać ? Czy muszę zalożyc ponowną sprawę, czy wystarczy pójść do komornika z wyrokiem Sądu ? Z tego co wiem nie ma nic na siebie, ale ostatnio komornik wpłacił mi zaległe alimenty , bo on podobno ma rente. Alimenty też nigdy nie były płacone przez niego. Większość nie miałam płacobe gdyż przekraczałam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2021 10:49

Dzień dobry! W opisanej sprawie sugeruję skierowanie do sądu, który wydał wyrok karny wniosku o nadanie klauzuli wykonalności w zakresie orzeczenia o zadośćuczynieniu. Kiedy otrzyma Pani wyrok z klauzulą można złożyć wniosek egzekucyjny do komornika w celu ściągnięcia należności.