2020.02.03 godz. 13:29 Białobrzegi, Mazowieckie

Czy zgłosic sprawe do sadu ?

Wyjaśnienie sytuacji

6 letnie dziecko panicznie boi się psów,sasiad z dużym psem (nie wiem jaka to rasa) nom stop wychodzi bez smyczy i bez kaganca,chyba nawet celowo na plac zabaw (mam nagrany filmik z tego), po czym córka nie wie gdzie uciekac i biegnie na oślep płaczac(również nagrany filmik z balkonu),prośby do sąsiadów nie pomagają ,bo jak mówią ,to mój problem -bo przeciez pies nikogo nigdy nie ugryzł .Czy powinnam zgłosić to do sądu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2020 13:47

Do sądu to raczej za wcześnie. Można tu rozważyć zawiadomienie policji o wykroczeniu z art. 77 :Art. 77. Niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. § 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)