2020.07.10 godz. 15:58 Konin, Wielkopolskie

7 lipca pismo z sadu z ksiag wieczystch o wpis egzekucji komorniczej i 2 tygodnie na zaplate zadluzenia - Prokura niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz

Wyjaśnienie sytuacji

7 lipca moja mama odebrala pismo z sadu do mnie gdyz ja juz 6 lat nie mieszkam u mamy. Innych pism z sadu nie odbierala. Dostalam pismo z wpisem do ksiag wieczystych o wszczeciu egzekucji wpisana firma Prokura a w innej jest data 25-11-2019 data wydania wezwanie do zaplaty komornik jacek matecki. Problem jest tego typu ze nie wiem co to za dlug po troche ich mam. W internecie wyczytalam ze ta firma przejmuje dlugi od getback a oni moj WBK. Ta ziemia jest mojego bylego meza i nie chce miec z nim problemow.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lip 2020 11:27

a co to znaczy, że mama innych pism z sądu nie odbierała? Nie odbierała, bo nie było? Czy były, ale nie przyjmowała ich? Jeżeli były inne pisma, to Pani mama powinna informować listonosza, że Pani nie mieszka pod tym adresem. Co do egzekucji - to w piśmie od komornika powinna być informacja o tytule wykonawczym data i który sąd go wydał np. wyrok Sądu lub nakaz zapłaty. Ponadto wskazana jest sygn. akt, pod którym została zarejestrowana sprawa. Wtedy może się Pani udać do Sądu i dowiedzieć o co konkretnie chodzi oraz ewentualnie odwoływać się od tego orzeczenia. Może Pani również zadzwonić do