2022.02.22 godz. 08:21 Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Spadek po rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

9 lat temu zmarł tata i nie zostawił testamentu a w zeszłym roku zmarła mama i cały majątek przepisała na mnie. Mam dwóch braci jak będzie podzielony majątek

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lut 2022 14:53

Ustawowo będziecie Państwo dziedziczyć po 1/3. Jeżeli przed śmiercią mama dokonała darowizny na Pani rzecz (przepisała cały majątek) to rodzeństwu będzie przysługiwało roszczenie o zachowek.