2020.01.22 godz. 10:54 Goleniów, Zachodniopomorskie

ochrona przedemerytalna

Wyjaśnienie sytuacji

9 września tego roku kończę 60 lat i jestem zatrudniona nz czas nieokreślony, przyznano mi rentę z tytyłu częściowej niezdolności do pracy do 30 września 2020 czy zakład pracy może mnie zwolnić czy obowiązuje mnie ochrona przedemerytalna ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2020 20:23

Witam, ochrona emerytalna kończy się z dniem osiągnięcia wieku emerytalnego-czyli w Pani przypadku począwszy od 10.09.2020r. mogą Panią zwolnić. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)