2022.01.08 godz. 15:09 Ciekocino, Pomorskie

Adwokat reprezentujący trzy osoby w jednej sprawie

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa spadkowa. Adwokat reprezentuje trzy osoby w jednej sprawie sądowej spadkowej. osoby te mają w tej sprawie zupełnie różne zdania. Jedną osobą z nich jest mój tato. Zapłacił. dostaliśmy rachunek i pełnomocnictwo. ale to pełnomocnictwo nie zostało wysłane nawet do sądu. Adwokat działa według jednej osoby. Do mojego taty przez 2 lata rozprawy zadzwonił może 4 razy. raz wysłuchał tylko co tato ma do powiedzenia i nic więcej nie robi. Co mam z tym zrobić? Jak odzyskać pieniądze? Jakie paragrafy na to są?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2022 16:26

Dzień dobry! W przedmiotowej sprawie najprostszym sugerowanym rozwiązaniem jest złożenia przez Tatę pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu pełnomocnictwa złożonego w sprawie - sytuacja, w której pełnomocnik nie reprezentuje należycie (zgodnie z życzeniem Klienta przy uwzględnieniu norm prawnych) jest niekorzystna i proponuję poszukać innego pełnomocnika. Inną kwestią jest sprawa zwrotu pobranych pieniędzy na prowadzenie sprawy (mowa w zapytaniu o rachunku), wiele zależy od umowy zawartej z pełnomocnikiem i ustaleniach w zakresie tego, na jakich zasadach prowadzona ma być sprawa. Sugeruję