2024.09.02 godz. 11:57 Kielce, Świętokrzyskie

Akt oskarżenia na podstawie komentarza na facebooku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Sprzedawałem udziały spółki z o o firmie która zajmuje się tego typem rzeczy. Całość przeciągała się przez około 3 miesiące, do teraz wniosek do KRS nie został złożony. Przewijał mi się post owej firmy na jednej z grup facebooka, gdzie umieściłem komentarz cytując "Odradzamn współpracę z tym panem". Firma chce wysłać akt oskarżenia o oczernianie i o zniesławienie, gdyż nie mam podstaw do takich komentarzy na ich temat i zlecenie zostało wykonane. Jest się o co martwić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2024 12:55

Ewentualny akt oskarżenia będzie opierał się na przepisie art. 212 kk (zniesławienie). Jeśli akt oskarżenia trafi do sądu, otrzyma Pan jego odpis wraz z terminem na ustosunkowanie się do treści, a następnie sąd przeprowadzi postępowanie. Merytorycznie do sprawy nie sposób się odnieść, nie znając jej szczegółów.