2020.04.09 godz. 22:22 Warszawa, Mazowieckie

Praca podczas urlopu rodzicielskiego

Wyjaśnienie sytuacji

Aktualnie przebywam na urlopie rodzicielskim. Chciałabym się dowiedzieć czy mogę podjąć pracę u innego pracodawcy na umowę o pracę na cały etat? Jeśli można to czy powinnam powiadomić aktualnego pracodawcę? Czy nie stracę prawa do zasiłku?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Kwi 2020 11:01

Może Pani podjąć pracę u innego pracodawcy i nie utraci Pani prawa do zasiłku. Musi Pani jedynie pozostać w gotowości do pracy u dotychczasowego pracodawcy po zakończeniu urlopu rodzicielskiego. Interpretacja potwierdzona przez ministerstwo http://www.rodzicielski.gov.pl/search/all/przeszk%C3%B3d
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)