2022.11.10 godz. 14:37 Słupsk, Pomorskie

Alimenty/ czy w tej sytuacji grozi mu więzienie?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Proszę bardzo o pomoc i jakiekolwiek wyjście z tej trudnej sytuacji. Natomiast mój partner ma dwie córeczki z poprzedniego związku na które ma zasądzone alimenty. Alimenty płaci fundusz alimentacyjny, on nie. Odrabia godziny za nie. Ma ponad 30 tysięcy długu z funduszu alimentacyjnego. + Zasądzone na dwójkę dzieci 550+600 zł bieżących alimentów. Wspólnie mamy synka z którym siedzę w domu ponieważ nie dostał się do przedszkola. Partner ma umowę na 1/4 etatu + dorabia na czarno biorąc tzw. Fuchy aby opłacić wynajem, rachunki i jedzenie. Aktualnie jestem w ciąży.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2022 12:56

Z treści wynika, że partner został skazany na karę ograniczenia wolności polegającej na nieodpłatnej pracy społecznie użytecznej (w jakimś wymiarze miesięcznym). Odpowiadając na pytanie główne - w przypadku gdy przestanie wykonywać karę ograniczenia wolności, sąd na wniosek kuratora może zarządzić karę zastępczą pozbawienia wolności.