2024.07.25 godz. 17:17 Mysłowice, Śląskie

Alimenty i utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Matka dziecka utrudnia mi kontakt z dzieckiem nie pozwala mi się z nia widywać i miesza jej w głowie przez co dziecko nie chce chodzić nawet do dziadków bo mama jej nie pozwoliła .Wniosła o alimenty w wysokości tysiąca złotym na które mnie po prostu nie stać zostawiłem jej dosłownie wszystko oraz spłacam ratę kredytu za który kupiłem cały sprzęt który właśnie jej zostawiłem .Z pracy zostałem zwolniony wlansie z jej powodu dorabiam sobie narazie moje zarobki wynoszą 2500 na rękę za to muszę opłacić mieszkanie oraz koszty życia mogę płacić 500 zl i wnieść o kontakt z dzieckiem który ona utrudnia

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2024 15:58

Dzień dobry, ojciec dziecka ma prawo do kontaktu z dzieckiem na równi z matką. Ich ograniczenie lub nawet pozbawienie może nastąpić jedynie na drodze sądowej po spełnieniu określonych warunków.