2021.10.21 godz. 10:32 Warszawa, Mazowieckie

Alimenty na dziecko kiedy rodzice się rozwodzą oraz jak zabezpieczyć interesy drugiej kobiety oraz wspólnych dzieci aby była żona i syn x pierwszego małżeństwa

Wyjaśnienie sytuacji

Mój facet rozwodzi się z żoną i mają wspólne dziecko. Dostał pismo żeby płacił 1200 zł zanim alimenty nie będą przyznane przez sąd. Rzecz w tym, że zarabia 3000 zł oraz na kredyt na mieszkanie. Jak zmniejszyć przyznane alimenty? Dodatkowo jak powinnam się zabezpieczyć wychodząc za niego za mąż kiedy mam swoje mieszkanie , nie chce żeby była żona i syn rościli sobie coś na co ja czy później wspólnie zapracujemy co chcemy wybudować dom. Jak się zabezpieczyć wychodząc w związek małżeński?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 11:58

Witam serdecznie. Alimenty są limitowane przez majątkowe oraz zarobkowe możliwości osoby obowiązanej do ich łożenia oraz usprawiedliwione potrzeby uprawnionego. Podane przez Panią informację nie umożliwiają ustosunkowania się czy żądana kwota jest kwotą wygórowaną. Ważne są takie okoliczności jak np. wiek dziecka, jego stan zdrowia, zawód wyuczony oraz wykonywany Pani Partnera oraz jego stan zdrowia. W razie ślubu z aktualnym Partnerem jeżeli nie zawrzecie Państwo umowy w tym zakresie Pani mieszkanie pozostanie wyłącznie Pani własnością.

Zmodyfikowano dnia: 21 Paź 2021 12:00