2023.03.30 godz. 16:06 Kraków, Małopolskie

Alimenty na ojca który znęcał się psychicznie i fizycznie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Ojciec, ktory znęcał się nad nami(dziećmi i naszą matką) jest dps i MOPS żąda od nas pieniędzy na jego utrzymanie. Mamy wyrok sądu za znęcanie - okazuje się, że jest zatarty. Mamy też wyrok sądu za uporczywe nie płacenie alimentów, oraz zaświadczenie od komornika o zadłużeniu alimentacyjnym na każde z nas(rodzeństwa). Ja jestem dodatkowo osobą niepełnosprawną -grupa 3, stopień lekki. Pracuję, mam pewne nieruchomości. Co jeśli przekroczę dochód? Co jeśli sprzedam nieruchomość? Czy mops wyciągnie rękę po moje pieniądze? Co jeśli mąż sprzeda swój spadek po rodzicach?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2023 12:22

Z opisu wynika, że mogą zaistnieć pewne okoliczności, stanowiące podstawę do zwolnienia z obowiązku alimentacyjnego wobec ojca. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl